Motywacja do odchudzania

Dla mnie świetną motywacją okazały się dżinsy, które bardzo mi się spodobały. Gdy je kupowałam byłam przed rozpoczęciem swojej walki z kilogramami. Specjalnie kupiłam spodnie w rozmiarze 36, bo do takiego rozmiaru dążyłam, to był mój cel i to była moja motywacja. Wiedziałam, że jeżeli schudnę to wtedy je ubiorę. Był to świetny pomysł, bo naprawdę dążyłam do tego, bardzo mi zależało i co najważniejsze,  udało się ubrać te kupione wcześniej dżinsy.

Bez odpowiedniej motywacji trudno rozpocząć odchudzanie. Często takie próby odchudzania kończą się niepowodzeniem. Dlatego warto pomyśleć nad tym dlaczego chcemy się odchudzać.

Na pewno nadejdzie ten gorszy dzień i to nie jeden raz. Wtedy będziesz miał już dość, nie będzie Ci się nic chciało. Powiesz sobie dość już tej męczarni.

kobieta na plaży

Przygotowałam dla Ciebie porady motywujące, dzięki którym uda Ci się dotrwać do końca walki z kilogramami:

 • Musisz naprawdę tego chcieć, musisz być przekonany w 100%, że chcesz schudnąć. Jeżeli czegoś bardzo chcesz to jesteś w stanie to osiągnąć.
 • Określ cel. Cel powinien być prosty, mierzalny i określony w czasie np. schudnę 10 kg do 1 kwietnia 2017 roku.
 • Ustal konkretny plan działania. Odpowiedz na pytania: Ile chcesz schudnąć, jak chcesz wyglądać, jakie posiłki będziesz spożywać, w jakie dni będziesz robić zakupy?
 • Warto znaleźć osobę, która też tak jak Ty się odchudza. Będziecie mogli wzajemnie się wspierać i motywować. Po prostu razem jest łatwiej.
 • Jak nadejdą te gorsze dni, pomyśl wtedy co Ciebie czeka jak wytrwasz do końca, będziesz mógł ubrać ubrania o kilka rozmiarów mniejsze, będziesz się czuć o wiele lepiej.
 • Gdy masz wolny czas zajmij się czymś, poświęć ten czas np. na sport, czy na hobby aby nie myśleć o zjedzeniu czegoś słodkiego.
 • Bardzo ważna jest konsekwentność w dążeniu do celu, wytrwałość, systematyczność i cierpliwość.
 • Nigdy się nie poddawaj!
Reklamy

One response

 1. Już nie raz miałam gorszy dzień, wtedy myślałam o tym co mnie czeka jak wytrwam do końca, to zawsze pomaga 🙂

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: